Koks mano pašaukimas? Paprasta: būti savimi.

Mes gimstame jau turėdami tam tikrą duotybę, kas mus iš prigimties domina ir traukia, kokios sritys ir temos įdomios. Tai tarsi gimti tam tikros formos – vieni ateinam būti trikampiais, kiti bangelėm ar kvadratais. Bet kadangi esam neatsiejami nuo sociumo, labai svarbu, kokia forma yra vertinama aplinkoje: jeigu labiausiai vertinami trikampiai (darbo skelbimuose, santykiuose, kaimynystėje etc.) – nori nenori pradedu norėti būti trikampiu.

Ir jeigu einame prieš savo prigimtį, tai tas pats, lyg rankom irtis prieš srovę: kurį laiką įmanoma, tik baisiai daug energijos kainuoja. Ir nėra tame laimės. Tik įtampa, tobulinimasis, nepailstamos paieškos ir nuolatinis nepakankamumas.

Galim sau meluoti kiek norim, kad mums kažkas įdomu ar svarbu, įtikinėti save, kad man „turi būti įdomu“, kad „reikėtų daryti tai, kas gelbsti žmones“ ir t.t. Bet įdomumas ir dėmesys turi savo nuomonę – kaip upė nuo kalno teka ten, kur jai tekasi.

Jeigu jautiesi ne savo rogėse, pasižiūrėk:

  • Kuo domiesi, kai nebūtina niekuo domėti? Kokias knygas skaitai?
  • Kuo užsiima žmonės, kurie tau patinka? O tie, kuriems pavydi?
  • Kas tau iš tikrųjų yra įdomu? Visada buvo? Kas tau svarbiausia ir kodėl?
  • Ką tu darai, kai nieko nereikia daryti? Kada tau sustoja laikas?
  • Kokia tavo tikroji forma? Iš kokių elementų ji susideda? Iš kokių savybių, vertybių, stiprybių, pomėgių?

Gyvenimas neskirtas stengtis būti tuo, kuo nesi. Gyvenimas skirtas pažinti savo prigimtinę formą ir atrasti paveikslą, kuriame yra man tinkamas tarpas – ne per mažas ir ne per didelis.

________________________________________________________________________________________________________

⭐️ Padedu žmonėms, kurie jaučiasi užstrigę, praradę įkvėpimą ir pasitikėjimą savo jėgomis. Holistinio koučingo, somatinių praktikų, kognityvinės terapijos ir kt. įrankių pagalba padedu susigrąžinti vidinę galią, iš naujo patikėti savimi ir kurti tokį gyvenimą, kurį gera gyventi ⭐️

Rezervuok laiką pažintiniam pokalbiui

Daugiau mano minčių Facebook kanale